Trükitehnikad kruusidele

Kas oleksite ette kujutanud, et kruuside omanäolise mulje loomiseks on nii palju erilahendusi?
Igal tehnikal on omad võimalused, mille abil on võimalik luua väga põnevaid ning silmatorkavaid disainlahendusi. Tutvustame Teile lähemalt, milliseid tehnikaid on olemas ja milliseid efekte on võimalik nendega luua.

Alustame tehnikast, mis muudab kruuside üldmuljet- Hydrocolor. Tegemist on tehnikaga, mis annab võimaluse värvida valgeid kruuse ükskõik millist Pantone värvi. See annab suure eelise, kuna Pantone värvikaardil on üle 2000 värvitooni.

hydrocolor

Direct Print. Tegemist on trükiga, mis on odavamas hinnaklassis. Samuti on see vastupidav. Selles tehnikas trükitud kruusid on pestavad nõudepesumasinas ilma trükki kahjustamata. Selle trüki puhul kasutatakse Pantone värve. Samuti on trükk sobilik väga peenete joonte puhul- miinimum 0,2 mm.

direct-print

Transfer Print. Tegemist on trükitehnikaga, kus trükk kantakse üle paberilt kruusile. Transfer Print võimaldab trükkida nii lihtsamaid kujundusi kui ka fotosid. Fototrükki tehes on võimalik valida, kas pilt oleks läikega või ilma. Tavakujunduse puhul soovitame kasutada Pantone värve, mis toob värvid selgemalt ja erksamalt esile. Lisaks suurele värvivalikule ning fototrüki võimalusele on võimalik teha nii kuldset kui ka hõbedast trükki. Kuldse ja hõbedase trüki puhul on samuti võimalus valida, kas mati või läikiva trüki vahel.
Nagu Direct Print nii ka Transfer Printi puhul on võimalik teha 0,2 mm paksusega jooni. See ei ole veel kõik! Selle tehnikaga on lihtne teha ka kruuside personaliseerimist.  Lisaks annab see võimaluse trükkida erinevatesse kohtadesse, kuhu iga trükiga ei saa: kruusi sisse, sanga alla, sanga peale ja põhja. Samuti saab teha trükki, kus kujundus algab kruusi välisküljest ja lõppeb kruusi sees.
Transfer Printi võimalused on ääretult laiad ja neid omavahel kombineerides on võimalik luua väga kauneid  tulemusi. Samuti võib selle trükiga kruuse pesta nõudepesumasinas ilma trükki kahjustamata.

transfer-print

Art Print (Sublimation). Seda tehnikat kasutatakse fototrüki puhul. Eriti sobilik on see siis, kui tegemist on keerukamate piltidega ning väiksemate kogustega. Selle trükiga jäävad värvid kaunilt erksad ning kvaliteet on väga hea. Kuid trüki puhul tuleb arvestada, et kruuse ei soovitata pesta nõudepesumasinas. Pigem soovitame käsipesu, mis pikendab trüki kvaliteeti.

art-print

Nüüd asume detailide juurde, mis lisaks trükile annavad põnevaid efekte.

Magic Mug. Tegemist on efektiga, kus tassi soojendamisel ilmub tassi peale kujundus. Võimalusi on kaks. Klassikaline lahendus on see, kui kruus on ühte tooni ning kuuma jooki valades ilmub välja kujundus. Uudsem lahendus on selline, kus kruus on ühte tooni ning osa trükist on paista ka ilma tassi soojendamata. Kuuma jooki lisades ilmub välja terve kujundus. Samuti on võimalik kasutada fotosid, mis jäävad samuti väga hea kvaliteediga. Üldjuhul on tass väljast musta värvi ning seest valge, millele hiljem ilmub Teie soovitud kujundus. Selle efekti puhul tuleb arvestada, et kruuse ei tohi pesta nõudepesumasinas.

magic-mug

Sensitive Touch. Tegemist on surutrüki sarnase efektiga, mida tehakse liivapritsi abil. See tehnika annab võimaluse teha uskumatult peeneid kuni 0,8 mm jooni. Selles tehnikas kujundust on võimalik kas värvida sama tooni nagu on tass, jätta valgeks või täita vastavalt Teie soovitud värviga. Seda efekti kasutades ei tasu kruuse pesta nõudepesumasinas.

sensitive-touch

Laser Engraving. Tegu on efektiga, mida saab teha ainult metallist nõudele, näiteks termostele. Graveering on selle eest odavamas hinnaklassis ning võimaldab teha väikseid detaile. Graveering jääb ühte tooni.

laser-engraving

Viimaseks on kõige väiksem efekt- Crystal Touch. Kruusidele on võimalik lisada kivikesi. Kuid tuleb arvestada, et neid nõusid ei tohi sel juhul pesta nõudepesumasinas.

crystal-touch

Kõiki tehnikaid ei ole võimalik kõikidele kruusidele teha. Vaata meie kruuside juures kirjeldustest täpsemalt, milliseid tehnikaid on võimalik teostada.